Nauka

tematyczny blog internetowy!

Żwirki dla kota

Żwirki dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kociaków
W każdym domu, w którym żyje kociak, powinien znaleźć się także świeży żwirek różnego typu. Koty zawsze załatwiają się w kuwetach, wtedy piecza nad nimi jest mniej problematyczna niż gdy posiadamy pieska. W kuwetce musi być utrzymywana specjalna mieszanina, która będzie w stanie wchłaniać to, co oddaje zwierzak. Niegdyś hodowcy kota wypełniali kuwety takimi surowcami jak stróżyny, piasek lub papiery. Niemniej
są to materiały, które powodują, że mycie i uzupełnianie są niezwykle nieprzyjemne, a ponadto nie absorbują aromatu oraz nie zbrylają się. Z kolei kot raczej nie będzie chciał załatwić się w niewyczyszczonej kuwetce – bywa, że wybiera sobie inne świeże miejsce. Dlatego odpowiednie uzupełnianie toaletki to kluczowa kwestia nie tylko dla kotka, lecz też dla właściciela, który będzie zajmować się sprzątaniem. W naszych czasach wykorzystywanie takich rzeczy jak wiórki albo gazety nie są już obowiązkowe, gdyż sklepy dla zwierząt dostarczają dość wygodne wyjście, czyli żwirek dla kota.
Posiadacze kotów mają ogromny wybór podłoży do kuwetek. Zasadniczą cechą żwirków dla kotów jest absorbowanie aromatów oraz utwardzanie się, wtedy łatwo można w bezproblemowy sposób wyprzątnąć kuwetkę. W sklepach zoologicznych nierzadko możemy znaleźć aż parę gatunków żwirku. Generalnie możemy podzielić je na trzy grupy: żwirki silikonowe, krzemionkowe oraz żwirki z bentonitu.
Każdy z podanych żwirków ma odmienne własności i to od posiadacza zależy, na który się zdecyduje. Zamawiając podłoże dla kota, warto wziąć pod rozwagę ich walory i minusy.
Żwir silikonowy wyprodukowany jest z tworzywa o nazwie wapienno-piaskowiec. Charakteryzuje się tym, że wydajnie wchłania koci mocz i magazynuje go wewnątrz. Świetnie niweluje odór, dlatego nie ma potrzeby codziennego opróżniania kuwetki. Wadą żwirku silikonowego jest szczegół, iż po określonym czasie nabiera żółtego koloru, co może wyglądać raczej nieprzyjemnie – dlatego warto jest uwzględniać go w kuwetach z zamknięciem.
Żwirek drewniany jest ekonomiczny i znakomicie pochłania fetor. Niewątpliwą zaletą drewnianego podkładów dla zwierząt okazuje się także alternatywa spłukania go do kanalizacji (tylko w nieznacznych ilościach). Na ogół tego rodzaju żwirek dla kota może być dość drobny , przypominający trociny, z tego względu, bywa że roznosi się po pokojach na kocich nóżkach.
Żwirek bentonitowy to raczej popularny rodzaj podłoża, który zbryla się w grudki, a wtedy posprzątanie po kociaku okazuje bezproblemowo. Można taki żwirek dostać w przystępnych kwotach. Doskonale absorbują brzydką woń. Nie wolno niestety wyrzucać go w toalecie, ponieważ będzie na ogół kończyć się to zapchaniem. Właściciele kotów na ogół pakują grudki do woreczka i wyrzucają do kosza.
Dobrze jest zainwestować w jakiś żwirek dla zwierzaka, ponieważ na prawdę upraszcza to opiekę nad pupilem. Zapewnienie dobrej toaletki kotu to obowiązek posiadacza, dobrze jest przejrzeć rozwiązania, które prezentują aktualnie sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.

Firmy przeprowadzkow

Istotne zmiany w życiu rozpoczynasz od przeprowadzek Czasami życie stawia przed ...

Firmy fotowoltaiczne

OZE, inaczej alternatywne źródła energii Nieodnawialne surowce energetyczne, takie jak węgiel ...

Urząd miasta Gdynia

Gdynia - pogoda, klimat i atrakcje Zona klimatyczna, w której leży ...

Firanki balkonowe

Firanki - prosta i szybka zmiana wnętrza Dzisiaj duża grupa z ...

Firanki z woalu

Jakim sposobem wybrać firanę do mieszkania? W dzisiejszych czasach z dnia ...